19 czerwca 2017

White roses


Dziś w roli głównej komplet: chustecznik i przybornik lub pudełko na herbatę. Co kto lubi i jak wykorzysta to już jego wybór. Miało być bejcowane, postarzone, pozłocone i w klimacie starej przedwojennej komody.


Do bejcowania wykorzystałam kolor ciemny teak. Wcześniej zwilżyłam pudełka żeby po położeniu koloru nie podnosiły się "włoski". Przed przyklejeniem serwetki maluję powierzchnię białym podkładem. Serwetka ma wtedy wyraziste kolory. Wzór róż wycięłam z papieru. Wcześniej go moczę, łatwiej go przykleić i nie ma ryzyka, że się przerwie.


Po przyklejeniu papieru i serwetek delikatnie cieniuję krawędzie przedmiotów bejcą. Nawet jeśli powstanie plama to nie ma problemu, daje to dodatkowy efekt postarzanego przedmiotu. Po wyschnięciu lakieruję wszystko, czyszczę i wyrównuję papierem ściernym.


Na wyschniętą, polakierowana powierzchnię nakładam złoty bitumen.Robię to palcem bo wtedy jakoś czuję, że panuję nad sytuacją. Następnie kropkuję czarną farbą akrylową i nakładam około dwóch warstw lakieru. Bitumen jest tłusty więc trudno nałożyć na niego lakier ale przy dużej cierpliwości uda się na pewno. Dekor wycięty z papieru do decoupage podkreśliłam na koniec czarna konturówką.

1 komentarz:

  1. Czy gdzies można zdobyć takie cacko? Idealny komplet do starej, francuskiej, eklktycznej komody. Poza tym fajny użytkowo. Pozdrawiam - Jaga

    OdpowiedzUsuń